5 sposobów na niemal natychmiastową poprawę morale
18

września

5 sposobów na niemal natychmiastową poprawę morale

Wszyscy wiemy, że szczęśliwe miejsce pracy to bardziej produktywne miejsce pracy. Nie bez powodu - jeśli pracownicy są szczęśliwi w swojej roli, będą bardziej dbać o pracę, pracować ciężej, robić więcej niż zwykle i wpadać na nowe pomysły, aby wspierać wspólną sprawę.

Jednak gdy morale jest niskie, mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Nic nie jest produktywne. Zdarzają się błędy, robione jest minimum, nie pojawiają się pomysły, a wszystkiemu brakuje... no właśnie, czegoś.

Pracodawcy, którzy nie przywiązują dużej wagi do morale pracowników, bardzo wiele tracą. Jak więc można szybko i gwałtownie podnieść morale?

W rzeczywistości jest to łatwiejsze niż myślisz.

Skup się na byciu uczciwym wobec swoich pracowników

Aby morale było wysokie, musi istnieć zaufanie. Oznacza to, że musisz być otwarty i szczery ze swoimi pracownikami i nie ukrywać rzeczy lub podejmować ważnych decyzji za ich plecami. Upewnij się, że regularnie organizujesz spotkania zespołu i po prostu bądź przejrzysty.

Pytaj o ich opinie

Każdy chce być doceniany, a to oznacza, że jest pytany o opinie i faktycznie słuchany. Pytanie pracowników o ich opinie i pomysły przynosi wiele korzyści - to oni spędzają większość czasu siedząc przy swoich szklanych biurkach i będąc w samym centrum pracy. Oznacza to, że to oni mają wszystkie odpowiedzi!

Powiedz "dziękuję"

Najbardziej podstawowa rzecz jest w rzeczywistości najbardziej produktywna. Po prostu powiedz "dziękuję" swoim pracownikom za ich ciężką pracę i zrób to szczerze. Udzielaj pochwał tam, gdzie są one należne i upewnij się, że unikasz publicznego krytykowania kogokolwiek. Jeśli musisz wyrazić krytykę, zrób to prywatnie i upewnij się, że jest ona konstruktywna, a nie wskazująca na palce.

Pytaj, czego chcą Twoi pracownicy

Czego chcą? Co sprawiłoby, że ich rola byłaby łatwiejsza? Co pomogłoby im lepiej się skupić? Jak mogą czuć się bardziej komfortowo? Wszystkie te pytania pokazują pracownikom, że nie tylko ich cenisz, ale także dbasz o ich doświadczenie zawodowe i zdrowie. Ma to bezpośredni wpływ na morale.

Zaoferuj zachętę

Oczywiście, zaoferowanie małej zachęty nigdy nie jest złą rzeczą! Poczęstunek na koniec tygodnia może być ogromnym motywatorem, więc dlaczego nie przynieść po prostu babeczek i kawy dla wszystkich w piątek, jako szybki sposób na powiedzenie "dziękuję" i znak wdzięczności za ciężką pracę. Te małe rzeczy naprawdę robią ogromną różnicę.

Skupiając się na poprawie morale w swoim miejscu pracy, zauważysz, że nie tylko wzrasta poziom wydajności, ale także zyski.