Jak wybrać ladę biurową?
18

maja

Jak wybrać ladę biurową?

Recepcja to na pewno bardzo ważne miejsce w biurze. To jedno z takich miejsc, gdzie najpierw pojawia się klient czy kontrahent. Ważne będzie, by znajdowała się tam dobrze przygotowana do obsługi osoba jak i też by wyposażenie takiego miejsca było odpowiednie. Między innymi elementem bardzo ważnym będzie lada biurowa, przy której pracownik recepcji będzie wykonywał swoje codzienne zadania.

Lada biurowa – wizytówką firmy

Bez wątpienia recepcja to wizytówka firmy. Nawet jeśli większość klientów będzie korzystać z innych części naszej działalności a do biura zagląda rzadko to i tak dobrze będzie, by było ono odpowiednio eleganckie i gwarantowało dobre pierwsze wrażenie. Elegancka lada biura, logo na ścianie, komfortowa poczekalnia. To wszystko powinno mieć tam swoje ważne miejsce. Jednak najważniejsze będzie, by zaraz po wejściu intuicyjnie klient wiedział gdzie się kierować, by dotrzeć do recepcji.

Dlaczego lada biurowa a nie zwykłe biurko?

Zwykłe biurko nie będzie się sprawdzać w recepcji z kilku powodów. Lada pomaga nam utrzymywać przestrzeń biura w należytym porządku, dzięki specjalnemu cokołowi klient albo gość nie będzie widział blatu roboczego i to dobrze, bo tam swoje zadania wykonuje sekretarka. Lada ma gwarantować również przestrzeń do organizacji pracy, trzymania formularzy czy segregatorów, które trzeba mieć również pod ręką. Musi być tam oczywiście miejsce na blat roboczy do pracy, miejsce na nogi pod ladą oraz miejsce na monitor.

Jaka lada do nowoczesnego biura?

nowoczesna lada biurowa Obecnie mamy różne propozycje, które zawsze dobrze się sprawdzają. Mówi się, że ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie czerni i bieli, które zawsze jest w modzie. Inni idący w stronę eko stawiają na brązy i kolory ziemi, które będą łączyć w sobie pewną formę tradycyjną i stabilną. Jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania estetyczne wybiera się minimalizm, dlatego również taka powinna być lada w nowoczesnym biurze. Dla firm, które zajmują się działaniami kreatywnymi rozwiązaniem jest wprowadzenie ostrych kolorów.