Jak dbać o meble biurowe
20

maja

Jak dbać o meble biurowe

Jeśli chcemy urządzać biuro musimy liczyć się z tym, że czekają nas spore wydatki. Warto będzie więc działać taki sposób, który sprawi, że meble w biurze będą się charakteryzowały większą wytrzymałością. Rozwiązaniem będzie stosowanie różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych na meblach. 

Meble z płyty melaminowanej – podstawy pielęgnacji

Płyta melaminowana będzie odporna na chemię domową, soki, napoje, dlatego nie wymaga jakichś szczególnych zabiegów. Najlepiej czyścić ją delikatną i suchą szmatką. W przypadku mokrego mycia nie można używać zamoczonej ścierki, powinna być zwilżona w letniej wodzie i czysta. Raczej nie używamy rysujących gąbek, które zniszczą pokrycie takiej płyty. 

Środki czyszczące – kilka słów o nich

Jeśli chodzi o meble z płyty melaminowanej to możemy wykorzystywać praktycznie wszystkie dostępne środki czyszczące pod warunkiem, że w składzie nie będzie żadnej substancji ścierającej. Można używać mleczka do mebli, szarego mydła czy innych czyszczących środków, które wykorzystuje się w domu.

Nie można stosować polerujących substancji oraz takich, które mogą mieć charakter barwiący albo też polerujący przez użycie mikrocząsteczek, nie powinno się stosować substancji wybielających, proszków do prania, proszków szorujących oraz środków, które służą do nabłyszczania.

Jak usuwać zabrudzenia i uszkodzenia?

czyszczenie zabrudzeń Gdy chcemy usuwać jakieś lekkie zabrudzenia to będzie można wytrzeć powierzchnię lekko wilgotną szmatką z dodatkiem środka czyszczącego. Wykonujemy delikatne i krótkie ruchy, które chronić będą przed pojawieniem się smug. Jeśli takowe jednak się pojawią to znaczy, że ścierka była zbyt mokra. Powinno się unikać nadmiernej ilości wody na takiej płycie, ponieważ prowadzić może to do jej wybrzuszenia lub uszkodzenia.

Podobnie będzie ze stosowaniem środków wybielających bądź też ścierających. Nie powinno się narażać mebli na tego typu działania, ponieważ doprowadzą one do niszczenia powierzchni. Starta powłoka zabezpieczająca sprawi, że meble będą już tracić swój kolor, zaczną się pęknięcia, a wilgoć dostawać się będzie do wnętrza płyty.