5 zalet pracy zdalnej dla firmy
13

sierpnia

5 zalet pracy zdalnej dla firmy

Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Oznacza to, że nie pracują z regularnego środowiska pracy w biurze, a zamiast tego decydują się zabrać swój laptop i inne urządzenia do zupełnie innej przestrzeni. Może to być plaża w Meksyku lub przestrzeń co-workingowa w dół drogi!

Praca zdalna jest bardzo korzystna dla pracownika z wielu dość oczywistych powodów, ale czy istnieją jakieś korzyści z pracy zdalnej dla firmy?

Tak, w rzeczywistości jest ich kilka.

Zanim zbadamy je bardziej szczegółowo, sprawdź ten film, który mówi o podstawach pracy zdalnej, z którymi możesz nie być zbyt dobrze zaznajomiony.

Teraz wiesz, ins i outs tego typu systemu biurowego, lub z systemu biurowego, jak to było, spójrzmy na korzyści, które mogą przyjść sposób indywidualnego biznesu.

  1. Mniej kosztów ogólnych - Kiedy masz pracowników, którzy nie siedzą na swoich biurkach w przestrzeni, która oznacza, że nie trzeba światła lub ogrzewania biura, jak dużo. Oznacza to również, że nie trzeba kupić krzesła biurowe i biurka dla nich i nie trzeba prywatnego biura przechowywania ich osobistych rzeczy. To oszczędza gotówkę i daje dodatkowe pieniądze, aby wlać do swojej firmy zamiast. Możliwe jest również, że nie będziesz płacił swoim pracownikom zdalnym za zwolnienia lekarskie ani nie będziesz odprowadzał składek na ich emeryturę, ale to zależy od warunków ich umowy o pracę. Niektórzy pracownicy zdalni są zatrudnieni przez firmę, a niektórzy są freelancerami, a więc pracują na własny rachunek.
  2. Większe zatrzymanie wysokiej jakości pracowników - Oferowanie możliwości pracy zdalnej może pomóc w zatrzymaniu dotychczasowych pracowników, a tym samym zmniejsza szanse na odejście pracownika z powodu sytuacji w życiu osobistym, która wymaga od niego częstszego przebywania w domu, a może po prostu chce podróżować i pracować w inny sposób. W rezultacie zachowujesz ich dotychczasowe umiejętności i doświadczenie, bez konieczności rekrutowania z zewnętrznych źródeł.
  3. Przyciąganie nowych talentów - Uważa się, że wielu millenialsów szuka możliwości pracy zdalnej lub przynajmniej elastycznych opcji pracy podczas poszukiwania nowego stanowiska. Jeśli zaoferujesz takie możliwości, staniesz się bardziej atrakcyjny dla nowych talentów, co w dłuższej perspektywie może przynieść korzyści Twojej firmie.
  4. Korzyści z nawiązywania kontaktów - Podczas gdy Twoi pracownicy pracują w przestrzeniach co-workingowych lub w innych miejscach, bez wątpienia spotkają innych pracowników i profesjonalistów. Jest to świetna okazja do nawiązania kontaktów, a te połączenia mogą przynieść większe możliwości biznesowe dla Ciebie. Takie możliwości mogą również przynieść nowe pomysły i sugestie, które można wykorzystać w przyszłości do dodatkowego rozwoju.
  5. Zwiększona przestrzeń w biurze - Oczywiście, jeśli masz niektórych pracowników, którzy są zdalne i niektóre, które pracują w biurze z ich krzesła biurowe projektanta, masz zamiar mieć więcej miejsca na podłodze, co może sprawić, że biuro samo w sobie bardziej komfortowe miejsce.

Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć pracę zdalną przed pójściem w dół tej drogi, ale jest również możliwe, że jeden lub dwóch pracowników może poprosić o to i dlatego spowodować, że zbadać opcję z niebieskiego. W takim przypadku należy rozważyć wszystkie strony, za i przeciw, i zdecydować, czy jest to system pracy, który będzie pasował do Twojej firmy, czy nie. Praca zdalna nie jest dla każdego, ale dla tych, którym odpowiada, jest to świetny wybór, zarówno dla pracownika, jak i dla firmy.

Oczywiście, może być konieczne ominięcie pewnych wyzwań, takich jak strefy czasowe i problemy z komunikacją, ale są to rzeczy, które można omówić i wprowadzić systemy, aby przezwyciężyć szczególne problemy, które mogą się pojawić. Tak długo jak obie strony są otwarte na wkładanie wysiłku w sukces pracy zdalnej, tak naprawdę nie ma żadnych barier.