Wyjaśnienie układu biura w jednym miejscu
1

września

Wyjaśnienie układu biura w jednym miejscu

Istnieje kilka różnych typów układów biurowych, a to oznacza, że musisz dokładnie przemyśleć, czy masz zamiar zaprojektować nowe biuro, zmienić układ lub rozważasz przeniesienie i szukasz nowej przestrzeni całkowicie.

Układ biurowy na otwartym planie jest z pewnością najbardziej popularny, co widać w Wielkiej Brytanii dzisiaj, a nawet na całym świecie. Wynika to z faktu, że można zmieścić wiele osób w jednym pomieszczeniu, a zatem zaoszczędzić miejsce i zapewnić opłacalną drogę do podejścia biznesowego.

Jednak nie każde biuro chce iść tą drogą i nie każde biuro ma duże biuro, które może wykorzystać w ten sposób. Oczywiście, biura na otwartym planie mają również swoje minusy i mogą być dość rozpraszające i hałaśliwe miejsca do pracy w niektórych przypadkach. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka innych opcji, które można wypróbować, a jedną z nich, która wprowadza sporo zamieszania, jeśli chodzi o jej prawdziwe znaczenie, jest układ przylegający.

Istnieje kilka sposobów, w jaki można to opisać.

Po pierwsze, przylegające biuro to zazwyczaj dwa biura, które sąsiadują ze sobą. Mogą one znajdować się na tym samym piętrze lub na różnych piętrach, ale przyleganie jest tutaj słowem kluczowym. Może to być również jeden duży budynek biurowy, który ma kilka różnych małych biur w nim i te są wynajmowane do jednej firmy lub najemcy. Jest to również określane jako contiguous.

Łatwo jest się pomylić z tym typem układu, ale ma on swoje zalety. Przyległe biuro nie będzie utrzymywać cały zespół w jednym miejscu, więc może to utrudniać komunikację nieznacznie, ale ten typ projektu nie pasuje do każdej firmy tak. Jeśli potrzebujesz oddzielnych przestrzeni to ten typ układu jest idealny. Możesz również wykorzystać jedno z biur jako salę konferencyjną lub przestrzeń do współpracy. Umebluj ją nowoczesnymi stołami do sal konferencyjnych i zabawnymi meblami biurowymi, a nadal będziesz mieścił się w definicji contiguous, ale jednocześnie dodasz do niej odrobinę zwinności. To jest elastyczność dla Ciebie!

Oczywiście zawsze, gdy rozdzielasz swoich pracowników, musisz zapewnić, że duch zespołu pozostaje wysoki. Pomaga to wpłynąć na morale i zapewnia, że pracownicy są zaangażowani i zaangażowani we wszystko, co próbujesz osiągnąć. Jeśli masz dwa duże biura sąsiadujące ze sobą, duch zespołu prawdopodobnie nie będzie problemem, ale musisz uważać, aby między różnymi biurami nie tworzyły się kliki i nie panowała atmosfera typu "my i oni".

Określenie najlepszego projektu układu biurowego dla swojego biura wymaga pewnego starannego przemyślenia i zawsze jest to dobry pomysł, aby porozmawiać z pracownikami o tym też. Robiąc to, można uzyskać wiarygodne i ważne informacje, które w przeciwnym razie nie byłyby privy do i można również poprosić o pomysły, które mogłyby nie myśleć o siebie. Wiele głów jest lepszych niż jedna lub dwie! Jest również tak, że Twoi pracownicy są tymi, którzy pracują w biurze każdego dnia, więc wiedzą, jak wygląda Twoje biuro na dokładniejszym i bardziej szczegółowym poziomie niż Ty. W związku z tym ich wgląd jest bardzo ważny, a uzyskanie ich wkładu w ten sposób bardzo podnosi morale.

Nigdy nie lekceważ potęgi projektu biura.

Sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, dlaczego projekt i układ biura może być ogromnym problemem dla zaangażowania pracowników.

Źródło - https://www.hrbartender.com/2017/employee-engagement/office-space-employee-engagement-issue/

Jak widzisz, podjęcie właściwej decyzji jest ważniejsze niż mogłoby się wydawać, a jeśli zrobisz to raz i nie będziesz musiał wracać do tego ponownie, zaoszczędzisz czas i pieniądze.