Czy powinieneś zachęcać do pracy zdalnej?
9

września

Czy powinieneś zachęcać do pracy zdalnej?

Jako menedżer, co sądzisz o pracy zdalnej?

Czy uważasz, że jest to coś, co może być korzystne dla firmy i pracownika, czy też uważasz, że jest to naszpikowane zbyt wieloma problemami?

Prawda jest taka, że pandemia COVID-19 zmusiła więcej osób do pracy w domu niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele z tych osób nigdy nie rozważałoby pracy z domu przed tym ogromnym światowym wydarzeniem, ale całkiem sporo z nich faktycznie zdało sobie sprawę, że lubią pracować z domowego biura.

Możesz zrobić krok dalej i dowiedzieć się o pracy zdalnej i jak to oznacza, że pracownicy mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie, o ile mają stabilne połączenie internetowe.

Jeśli nie jesteś pewien, jak wygląda Twoja sytuacja w tym temacie, sprawdź tę infografikę, która mówi o bardzo zaskakujących korzyściach i ogromnym wzroście liczby osób decydujących się na pracę zdalną.

Źródło - http://anthillonline.com/heres-remote-working-phenomenon-rise-world-infographic/

Mogłoby się wydawać, że brak obecności pracowników w biurze, czy nawet w tej samej strefie czasowej może być zbyt problematyczny dla pracy. To prawda, że praca zdalna ma swoje wyzwania, ale są one całkowicie do pokonania, gdy wystarczająco dużo uwagi poświęca się na to, aby działała. Zgadzając się na pracę zdalną dla tych, którzy chcą to zrobić, pozwalasz im na kontynuowanie współpracy z Tobą, a więc korzystasz z ich umiejętności i doświadczenia, podczas gdy oni mają lepszą równowagę między domem a życiem zawodowym, a więc większą satysfakcję z pracy.

Jest też kwestia zaoszczędzonych pieniędzy. Kiedy pracownik nie jest w biurze, nie potrzebujesz mebli biurowych dla nich, nie masz tej samej liczby kosztów ogólnych i jest więcej miejsca!

Tak długo jak wszyscy zaangażowani są w pracę, nie ma powodu, dla którego praca zdalna nie może być sukcesem. Nie jest to najlepsza opcja dla każdego, ale dla tych, którzy chcą ją wypróbować, o wiele lepiej jest być otwartym i przynajmniej pozwolić na okres próbny, niż po prostu powiedzieć "nie, to nie będzie dla nas działać".

Inwestowanie w pracowników oznacza ufanie im, że podejmą decyzje, które będą korzystne dla nich i dla firmy. Elastyczna praca to coś, co z pewnością pozostanie i niezależnie od tego, czy oznacza to pracę w domu, pracę w odległych zakątkach świata, czy po prostu chodzenie do biura przez kilka dni w tygodniu, ważne jest, aby mieć otwarty umysł przed odrzuceniem prośby.