5 porad, jak uniknąć prokrastynacji
31

lipca

5 porad, jak uniknąć prokrastynacji

Wszyscy od czasu do czasu prokrastynujemy. Jest to nieodłączna część bycia człowiekiem i jest to typ zachowania, który pozwala nam czuć się lepiej o sobie.

Jednakże, jeśli polegasz na prokrastynacji zbyt wiele, jesteś rzeczywiście strzelanie sobie w stopę, jeśli chodzi o zarządzanie czasem i rzeczywiście jest produktywny w swoim biurku.

Wniosek jest taki, że prokrastynacja jest często łatwiejsza niż faktyczne wykonanie zadania, którego naprawdę nie chcesz zrobić. Jako ludzie, w większości przypadków kierujemy się łatwiejszą opcją, która daje ci mały impuls dobrego samopoczucia czynnika, kiedy już to zrobisz. Problem jest, że efekty prokrastynacji utrudniają życie następnego dnia lub w najbliższej przyszłości.

Co to jest prokrastynacja?

Prokrastynacja to w zasadzie odkładanie czegoś na później. Zwykle dzieje się tak, gdy zadanie jest zbyt duże i nie wiesz, jak je rozpocząć, lub gdy jest to zadanie, którego nie lubisz wykonywać. Czasami zdarza się, że prokrastynujesz, bo masz dużo do zrobienia, a wykonanie kilku mniejszych zadań (choć mniej ważnych) wydaje ci się lepsze niż ukończenie większego, nieco ważniejszego, zadania.

Podczas gdy odrobina prokrastynacji jest nieszkodliwa, gdyprzychodzi nawykiem, musisz nauczyć się, jak go okiełznać, pokonać i poszukać lepszych sposobów zarządzania czasem. Techniki zarządzania czasem nie są skuteczne, jeśli zawsze prokrastynujesz z wygodnego fotela w biurze, ale może się okazać, że robisz to również w domu.

Na przykład, może nie chcesz chcieć sprzątać domu, więc mówisz sobie, że zrobisz to jutro. Czy kiedy nadejdzie jutro, zrobisz to? Prawdopodobnie nie! Do tego czasu jest jeszcze brudniej niż było wcześniej i dlatego jest to bardziej pilne!

5 sposobów na uniknięcie prokrastynacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pokonać prokrastynację i faktycznie uzyskać więcej rzeczy zrobionych na twojej do zrobienia lista, ważne jest, aby najpierw przyznać, że jesteś winny tego typu zachowań w pierwszej kolejności, a następnie wypracować, jak wygnać go ze swojego życia jak najwięcej.

Oto 5 rzeczy, które warto wypróbować.

Wyobraź sobie, jak będzie wyglądało jutro

Jeśli odłożysz jakieś zadanie na jutro, na pewno poczujesz się dobrze dzisiaj, ale co będzie, gdy przyjdzie następny dzień i będziesz miał więcej pracy niż czasu? Dobrym pomysłem jest próba wyobrażenia sobie, jak będzie wyglądał następny dzień. Robiąc to, zdasz sobie sprawę, że przyprawiasz siebie o ból głowy związany z zarządzaniem czasem, którego nie potrzebujesz, i zmotywuje cię to do wykonania zadania, które próbujesz odłożyć na później.

Wyzwanie z opóźnioną gratyfikacją

Chociaż opóźniona gratyfikacja nie jest taktyką, którą powinieneś stosować zbyt często w swoim życiu, może być przydatna, jeśli naprawdę chcesz dosłownie przekupić siebie, aby faktycznie coś zrobić! Jeśli masz szczególnie duże lub trudne zadanie, którego naprawdę nie chcesz wykonać, złóż sobie obietnicę. Powiedz sobie, że jeśli je wykonasz, lub jeśli zrobisz przynajmniej połowę, to będziesz mógł się poczęstować wieczorem jedzeniem na wynos, lub czymś, co przemawia do twoich ogólnych upodobań.

Z pewnością poczujesz się bardziej zmotywowany do jego realizacji w rezultacie!

Podziel duże zadania na kamienie milowe

Duże zadania mogą wydawać się jak góry do zdobycia i w rezultacie w rezultacie Bardzo łatwo jest prokrastynować i odkładać je na później. Problem jest taki, kiedy to robisz, po prostu utrudniasz sobie życie w nieokreślonym (ale całkiem bliskim) terminie w przyszłości.

Zamiast tego używaj aplikacji do zarządzania czasem lub do i podziel zadanie na mniejsze kamienie milowe. Robiąc to, dopasowujesz się do swojej regularnej pracy, ale także robisz powolne i stałe postępy w realizacji większego zadania. W takim przypadku nie będziesz czuł się jak góra.

Używaj To Do Lista zadań z dodatkowymi funkcjami

To do aplikacje listy są dobrym sposobem, aby utrzymać się na torze i może pomóc uniknąć prokrastynacji zbyt. Spróbuj kilka i pracować z darmowych aplikacji pierwszy, aby dowiedzieć się, czy to działa dla Ciebie, przed ewentualnie płacąc dodatkowe dla rozszerzonych funkcji.

Dodatkowe funkcje, takie jak przypomnienia i śledzenie zachowań związanych z zarządzaniem czasem z poziomu biurka kierowniczego, pomogą Ci dowiedzieć się więcej o tym, jak pracujesz, a następnie dostosować się do tego, aby wprowadzić skuteczne i bardziej produktywne zmiany w swoim dniu pracy.

Unikaj nierealistycznych oczekiwań

Ostatnią wskazówką jest próba uniknięcia nierealistycznych oczekiwań. Nie patrz na swój plan dnia i staraj się w nim zmieścić zbyt wiele. To po prostu nie jest realistyczne i nastawiasz się na porażkę. Robiąc to, będziesz czuł się okropnie ze swoimi wysiłkami i bardziej prawdopodobne jest, że odłożysz rzeczy na później, aby wykonać mniejsze zadania, które mogą nie być tak ważne.

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla kilka innych przydatnych sposobów, dzięki którym możesz wygnać prokrastynację ze swojego życia.

Źródło - https://www.themuse.com/advice/15-ways-to-beat-procrastination

Będąc bardziej świadomym prokrastynacji, możesz nauczyć się jej unikać.