Czy istnieje związek między złą postawą ciała a przewlekłymi bólami głowy?
3

czerwca

Czy istnieje związek między złą postawą ciała a przewlekłymi bólami głowy?

Każdemu, kto regularnie cierpi na bóle głowy, a może nawet migreny, nie trzeba mówić, jak bardzo mogą być one dokuczliwe, denerwujące i bolesne. Ból głowy może często odwracać uwagę od wszystkiego, a w przypadku migreny praca jest niemożliwa.

Najlepszym sposobem na uniknięcie bólów głowy związanych z pracą jest unikanie czynników wywołujących ból głowy, ale czy wiesz, że siedzenie w biurze może mieć z tym wiele wspólnego? Sposób siedzenia może w niektórych przypadkach decydować o tym, czy boli Cię głowa, czy nie, a wszystko sprowadza się do nieprawidłowej postawy.

Zła postawa nie tylko powoduje potencjalne problemy z bólem dolnej części pleców, ale także zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia bólu głowy. Wszystko sprowadza się do napięcia mięśni, które powoduje nieprawidłowe siedzenie. W pozycji leżącej możesz czuć się komfortowo, ale w środku Twoje mięśnie i więzadła krzyczą!

Jeśli zauważysz, że Twoje ramiona są stale pochylone w dół, w pozycji opuszczonej, to znaczy, że masz nieprawidłową postawę, a to może powodować różne problemy dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Z czasem powoduje to również potencjalne skrócenie mięśni pleców i podrażnienie kręgosłupa. Ból pleców, a ponieważ wszystkie mięśnie i więzadła są połączone, także z szyją i głową, istnieje ryzyko wystąpienia bólu głowy.

Jak więc można tego uniknąć? Po pierwsze, musisz się upewnić, że nie pomijasz innych czynników wywołujących ból. Zapoznaj się z tą przydatną infografiką, która omawia niektóre z najczęstszych czynników wywołujących bóle głowy. Przekonasz się, że jednym z nich jest zła postawa!

Źródło: www.painmanagementtrends.com/8-common-headache-triggers-infographic

Większości czynników z tej listy można uniknąć, ale w przypadku wad postawy trzeba włożyć trochę wysiłku, aby upewnić się, że siedzimy i stoimy prawidłowo. Używanie ergonomicznego krzesła jest bardzo pomocne, ponieważ zapewnia ono podparcie ciała w czasie pracy, szczególnie jeśli siedzisz przy komputerze przez wiele godzin dziennie. Krzesło konferencyjne typu cantilever to również dobry pomysł, jeśli masz zamiar siedzieć na spotkaniach przez kilka godzin, ponieważ również zapewni Ci wsparcie i wygodę, zapobiegając przy tym pochylaniu się i ogólnie złej postawie ciała.

Najlepsze meble biurowe pozwalające uniknąć nieprawidłowego siedzenia będą również regulowane, więc jest to cecha, na którą warto zwrócić uwagę. Należy również pamiętać o regularnym wstawaniu i spacerowaniu, rozciąganiu głowy i szyi, obracaniu ramion i ogólnie o odrobinie ruchu w ciągu dnia. Biurko z regulacją wysokości to świetny sposób, jeżeli nie możesz oderwać się od biurka, ponieważ umożliwia ono siadanie i wstawanie, kiedy tylko masz na to ochotę, przy jednoczesnej pracy.

Istotne znaczenie ma także sposób siedzenia. Upewnij się, że siedzisz prosto, upewnij się, że Twoje ramiona są zwinięte w górę, w tył i w dół, że nie są zbytnio opuszczone w dół lub uniesione do góry tak bardzo, że dotykają Twoich uszu! Należy również unikać korzystania z telefonu, trzymając go w szyi, ponieważ jest to bardzo niebezpieczny czynnik powodujący bóle głowy, szyi i pleców.

Innym rozwiązaniem jest biurko w kształcie łuku, które pozwala usiąść w krzywej linii, zwykle twarzą do komputera, z zachowaniem przestrzeni po jednej stronie na pozostałe rzeczy lub inne prace. Pomaga to również uniknąć nadmiernego przeciążenia.

Ostatnia rada? Unikaj nudy. Brzmi to prosto, ale jeśli w pracy ciągle się nudzisz, nie będziesz siedzieć wyprostowany, dynamiczny i wykonywać swojej pracy, ale będziesz siedzieć nieprawidłowo, garbić się i zwlekać. Jeśli zauważasz u siebie ciągłe znudzenie pracą, które odbija się na Twoim zdrowiu, czas wprowadzić kilka zmian!

Zachowaj więź psychiczną z pracą, siedź prosto, rozciągaj się regularnie i obserwuj, jak znikają bóle głowy związane z pracą!