Jak rozpoznać, kiedy nadszedł czas na zmianę kierunku kariery?
20

czerwca

Jak rozpoznać, kiedy nadszedł czas na zmianę kierunku kariery?

Określenie "utknąć w koleinie" jest prawdziwe dla wielu ludzi.

Jak obecnie postrzegasz swoją karierę? Czy pracujesz nad osiągnięciem konkretnego celu i robisz postępy? Czy masz wrażenie, że Twoje plany trochę się rozmyły, ale masz nadzieję, że uda Ci się wrócić na właściwe tory? A może, jak wiele osób, nie masz pojęcia, dokąd chcesz zmierzać?

Wiele osób rozpoczyna życie zawodowe z zamiarem zarobienia trochę pieniędzy, podjęcia decyzji, co naprawdę chce robić, a następnie ruszenia do przodu. do przodu od tego momentu. Równie wiele osób ma jasną wizję tego, co chce robić w życiu zawodowym, i dąży do tego, studiując, a następnie znajdując odpowiednią pracę i pnąc się w górę.

A co, jeśli nie masz pomysłu? A jeśli wydaje Ci się, że masz pomysł, a potem nagle spoglądasz wstecz na czas spędzony w fotelach zarządu w swojej obecnej pracy i zastanawiasz się, gdzie wszystko poszło nie tak?

Dobra wiadomość jest taka, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Problem polega na tym, że wiele osób boi się podjąć ten krok i dlatego pozostają w pracy, której tak naprawdę nie lubią i która prawdopodobnie nie daje im zbyt wiele satysfakcji.

Oceń swoje możliwości

Chociaż praca nie powinna być być wszystkim i wszystkim w życiu, ważne jest, aby mieć satysfakcję z wykonywanej pracy i pewną nadzieję, że w przyszłości będzie można się dalej rozwijać. Jeśli przez ponad dziesięć lat siedzisz za biurkiem i nigdy nie wykonałeś żadnego ruchu w bok lub w górę, dość szybko się rozczarujesz i znajdziesz się w tej koleinie, o której wspominaliśmy wcześniej.

Oczywiście, nikt nie sugeruje, że musisz mieć plan szybkiej kariery; być może chcesz po prostu cieszyć się pracą i wracać do domu, do rodziny - nie ma nic złego w żadnej z tych opcji. Jednak coś jest nie tak, gdy nie czujesz się spełniony w tym, co robisz.

Ważne jest, aby szukać znaków, które mówią, że nadszedł czas na zmianę. Są to:

  • poczucie całkowitego braku motywacji, by wstać rano i pójść do pracy
  • Poczucie, że każdy dzień to dzień świstaka
  • Zbliżanie się do punktu, w którym czujesz, że możesz wykonywać swoją pracę z zamkniętymi oczami
  • Nigdy nie czujesz się podekscytowany ani podekscytowana swoją pracą
  • Kiedy wydaje się, że możliwości awansu nigdy nie pojawiają się na Twojej drodze
  • Nie widzisz sensu w próbach proponowania nowych pomysłów, ponieważ są one i tak nigdy nie są wysłuchiwane
  • Siedzisz i patrzysz na zegar, chcąc, aby przesunął się w kierunku godzina 17.00
  • Nuda to coś, z czym możesz się całkowicie utożsamić

To wszystko są oznaki, że nadszedł czas, aby coś zmienić w swoim życiu zawodowym i spróbować znaleźć coś, co pobudzi Twoje komórki mózgowe i sprawi, że znów będziesz podekscytowany pójściem do pracy.

Obejrzyj film, w którym przedstawiono 7 pierwszych kroków do zmiany kariery.

Podejmując decyzję, w którym kierunku podążać, warto usiąść i zastanowić się, co sprawia nam w życiu przyjemność. Jeśli uda Ci się dopasować swoje życie zawodowe do rzeczy, które Cię ekscytują ogólniez przyjemnością spędzisz czas za biurkiem, satysfakcja z pracy będzie oczywista, a w rezultacie wszystko będzie szczęśliwsze i bardziej satysfakcjonujące.

W ostatecznym rozrachunku jest to bardzo osobista decyzja, której nikt nie może podjąć za Ciebie. Wybór kierunku kariery, który odpowiada Twoim zainteresowaniom, oznacza dokładne zastanowienie się nad tym, co lubisz, a następnie poszukanie możliwości, które mogą się z tym wiązać. Niezależnie od tego, czy jest to zarządzanie, czy bardziej praktyczne Niezależnie od tego, czy będzie to zarządzanie, praca fizyczna, czy też coś pośredniego, uniknięcie "utknięcia w rutynie" ma zasadnicze znaczenie dla długotrwałego szczęścia.