Jak zapewnić równość w firmie
17

maja

Jak zapewnić równość w firmie

Najczęstszym powodem odejścia z firmy jest złe zarządzanie. W tym kontekście można wyróżnić kilka podpunktów, ale jednym z nich jest brak równości.

To proste - jeśli chcesz prowadzić nowoczesne biuro, zatrzymać swoich pracowników i przyciągnąć nowe talenty, powinieneś zawsze dbać o to, aby Twoja firma była prowadzona w sposób sprawiedliwy. Oznacza to zapewnienie równości i różnorodności wszystkim pracownikom, bez względu na jakiekolwiek czynniki w ich życiu.

Jeśli czytałeś ostatnio wiadomości, wiesz, że równość jest gorącym tematem. Słusznie - domagamy się, by traktowano nas jednakowo, niezależnie od tego, czy jesteśmy mężczyznami, kobietami czy osobami binarnymi, hetero- czy homoseksualnymi, niezależnie od tego, czy ktoś jest niepełnosprawny, czy nie, niezależnie od rasy, religii, kultury czy czegokolwiek innego, co może nas pozornie "odróżniać" od innych osób w biurze.

Równouprawnienie to trudny temat do rozmowy, a w zasadzie temat, o którym nigdy nie powinniśmy mówić.
Przecież równe traktowanie jest czymś oczywistym?

W Calibre Office Furniture z pasją dbamy o to, aby każdy był traktowany sprawiedliwie, bez względu na cechy osobowości czy pochodzenie. Człowiek idzie do pracy po to, aby ją wykonywać i powinien otrzymywać propozycje oparte na jego zdolnościach do wykonywania tej pracy, i nic więcej. Jeśli siedzicie przy stole konferencyjnym, ważne jest, aby każdy miał możliwość wypowiedzenia się i przedstawienia swoich pomysłów, a także aby wszystkie te pomysły były wysłuchane z szacunkiem i uwagą. Pomysły, które są sensowne dla firmy, mogą być realizowane, ale wszystkim należy podziękować za ich wkład.

Faworyzując lub dyskryminując któregokolwiek z pracowników, nie tylko narażasz się na bardzo poważne konsekwencje w postaci ewentualnego postępowania sądowego, jeśli zostanie ono udowodnione, ale także rujnujesz morale w swojej firmie.

Wszyscy wiemy, że wydajność każdego biura zależy od morale. Jeśli Twoi pracownicy czują się dobrze, pracują lepiej; jeśli Twoi pracownicy są dewaluowani i ignorowani, nie będą pracować najlepiej, jak potrafią.

Jak zatem zapewnić równość w biurze? Jest to bardzo proste.

  • Przy zatrudnianiu nowych pracowników upewnij się, że oceniasz ich wyłącznie na podstawie ich zdolności do wykonywania danej pracy.
  • Upewnij się, że plan siedzeń w Twoim biurze jest sprawiedliwy, wygodny i wspierający dla wszystkich
  • Daj wszystkim takie same możliwości
  • Wysłuchuj wszystkich pomysłów pojawiających się przy stołach konferencyjnych i nie ignoruj pomysłów tylko dlatego, że pochodzą od pracowników niższego szczebla (np. młodszych).
    (np. młodszy pracownik)
  • Zaoferuj wszystkim pracownikom szkolenie na temat równości i różnorodności, jako część ich obowiązkowego szkolenia
  • Ustal jasne wytyczne informujące pracowników o tym, co powinni zrobić, jeśli uważają, że nie są traktowani sprawiedliwie, np. zasady, których należy przestrzegać
  • Upewnić się, że przedziały płacowe w organizacji są sprawiedliwe dla wszystkich, np. że istnieją przyrosty płac, na które pracownicy pracują, zazwyczaj otrzymują przyrost po osiągnięciu rocznego, dwuletniego stażu pracy itd.
  • Prowadzenie polityki otwartych drzwi dla wszystkich pracowników, którzy mogą zwrócić się do kierownictwa, jeśli czują, że chcą porozmawiać o jakiejś sprawie, oraz zapewnienie, że wszyscy są wysłuchiwani i wspierani w taki sam sposób

Jak widać, równość tak naprawdę sprowadza się do zapewnienia, że wszyscy są traktowani w ten sam sposób i że nikt nie jest traktowany w sposób uprzywilejowany lub szkodliwy ze względu na cokolwiek, co ma związek z jego pochodzeniem, np. wiek, płeć, orientację seksualną, religię, kulturę itp.

Fakt, że w dzisiejszych czasach wciąż musimy mówić o równości, jest śmieszny, ale to wciąż aktualny problem. Zadbanie o to, by nie było to problemem w Twoim miejscu pracy, sprawi, że Twoje biuro stanie się szczęśliwym i harmonijnym miejscem pracy, a także miejscem sprawiedliwym.
Dzięki temu wzrośnie morale, a nowe talenty będą przyciągane do Twojego miejsca pracy, ponieważ traktujesz wszystkich sprawiedliwie i z szacunkiem, na jaki zasługują.