5 sposobów na utrzymanie wysokiego poziomu samo-motywacji
5

sierpnia

5 sposobów na utrzymanie wysokiego poziomu samo-motywacji

W życiu jest wiele sytuacji, kiedy trzeba się zmotywować do osiągnięcia czegoś lub po prostu do zrobienia czegoś.

W środowisku pracy tego typu sytuacje pojawiają się na co dzień. Jeśli jednak pracujesz w dużym biurze, wokół ciebie jest kilka motywatorów, które popychają cię do zrobienia tego, co musisz zrobić; dwa z nich to twój kierownik sprawdzający cię od czasu do czasu i członkowie twojego zespołu, którzy liczą na twój wkład w sukces zespołu.

Kiedy jednak pracujesz zdalnie lub pracujesz w domu, o samomotywację może być trudno. Wniosek jest taki, że jeśli nie zmotywujesz się i nie zrobisz tego, co musisz, prawdopodobnie znajdziesz się w sytuacji, w której nie dostaniesz wynagrodzenia, zwłaszcza jeśli jesteś freelancerem! Jeśli jesteś zatrudniony i nie motywujesz się do wykonywania pracy z dala od biura, to również będziesz w raczej gorącej wodzie kąpany ze swoim kierownikiem lub przełożonym.

Jak poprawić motywację w miejscu pracy jako całości i jak poprawić samomotywację są nieco inne. Sprawdźmy pięć sposobów na utrzymanie wysokiego poziomu motywacji i dotrzymanie terminów, które musisz osiągnąć każdego dnia.

  1. Używajpozytywnych af irmacji - Pozytywne afirmacje są świetnym narzędziem w wielu różnych sytuacjach, ale mogą być również używane do motywacji w miejscu pracy i poza nim. Znajdź afirmację lub stwórz własną, która łączy się z wykonywaniem pracy i wspaniałym samopoczuciem po jej zakończeniu. Następnie powtarzaj ją, kiedy tylko będziesz tego potrzebować, a poczujesz się zainspirowany nie tylko do wykonania swojej pracy, ale także zmotywowany do złapania tego "skończonego" czynnika dobrego samopoczucia.
  2. Znajdź miejsce do pracy, które Cię zainspiruje - Jeśli jesteś pracownikiem zdalnym, masz swobodę pracy z dowolnego miejsca, ale niektóre miejsca są z pewnością bardziej produktywne i motywujące niż inne. Jeśli chcesz czerpać korzyści z motywacji w miejscu pracy, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, musisz znaleźć idealne miejsce dla pracowników zdalnych. Może to być miejsce z wysokiej jakości meblami biurowymi, takie jak przestrzeń co-workingowa, lub po prostu miejsce, które ma rodzaj scenerii, która motywuje Twój mózg do pracy.
  3. Pracuj w przedziałach czasowych - Dobrym pomysłem jest praca w przedziałach czasowych, a nie po prostu praca aż do ukończenia wszystkiego. Potrzebujesz regularnych przerw! Technika Pomodoro jest tutaj dobra, ponieważ zmusza Cię do ciężkiej pracy przez 25 minut, a następnie masz 5 minut przerwy. Wypróbuj ją sam i zobacz, jak działa na Ciebie.
  4. Break Down Larger Tasks Into Smaller Ch unks - Jeśli masz przed sobą duże zadanie, jesteś o wiele bardziej skłonny do prokrastynacji. Zamiast tego podziel to duże zadanie na łatwe do wykonania kawałki i pracuj nad każdym z nich po kolei. Poklep się po plecach, gdy osiągniesz jeden kamień milowy, zanim przejdziesz do następnego.
  5. Przypomnij sobie, co się stanie, jeśli nie wykonasz swojej pracy - Prawdopodobnie największym sposobem na osiągnięcie samomotywacji jest przypomnienie sobie konsekwencji niewykonania swojej pracy. Może to być brak wynagrodzenia, utrata pracy lub po prostu bycie jutro w gorszej sytuacji niż dzisiaj. Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, aby się zmotywować, daj z siebie wszystko!

Samomotywacja jest niezbędna, jeśli pracujesz z dala od współczesnego środowiska biurowego. Nie ma tam nikogo, kto by cię popychał, masz tylko siebie. Oznacza to, że musisz skupić się na sposobach, które zmotywują cię do zrobienia tego, co musisz zrobić i regularnie przypominać sobie, dlaczego robisz to, co robisz.

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla kilka technik, których ludzie zwykle używają, aby się zmotywować, a które w rzeczywistości nie działają zbyt dobrze. Unikaj ich za wszelką cenę!

Źródło - https://blogs.psychcentral.com/nlp/2015/03/four-awful-self-motivation-tactics-infographic/

Konsekwencje braku wystarczającej motywacji podczas pracy zdalnej lub w domu są bardzo poważne. Z tego powodu elastyczna praca nie jest dla każdego!