3

czerwca

Feng Shui Office

Nie każdy pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na efektywność pracy swoich podwładnych posiada wystrój wnętrz biura. Przyjazna aranżacja przestrzeni biurowej, bezpośrednio wpływa na wytworzenie się w tym miejscu przyjaznej aury.

Każdy użytkownik takiej przestrzeni, będzie wypoczęty, czuł się swobodnie, a co najważniejsze skłonny do efektywnej pracy. Jeśli jesteś właścicielem pracy, chcesz urządzić swoje biuro, lecz nie do końca wiesz jak się tym zająć, z pomocą przychodzi Ci Feng Shui.

Brzmi egzotycznie? Bez wątpienia! Jednak w Polsce już kilka dekad temu, aczkolwiek zwykle znajdowało ono zastosowanie w domach lub mieszkaniach prywatnych osób. Dziś, Feng Shui odnalazło zastosowanie również w biurach. Feng Shui Office, bo o nim mowa sprawi, że Twoi pracownicy będą pracować efektywnie, ale i z przyjemnością! By zrozumieć istotę Feng Shui należałoby zapoznać się z tym terminem. Chińskie słowo „feng” oznacza „woda”, zaś shui „wiatr”.

Wyrażenie to, określa relację między człowiekiem i jego środowiskiem. Celem feng shui jest pobudzenie i zrównoważenie sił życiowych. Chińska sztuka jest traktowana również jako filozofia życia. Chińczycy praktykujący zasady feng shui mają większą kontrolę nad swoim życiem. Co to oznacza w praktyce? Oto kilka zasad. Po pierwsze, warto zadbać w miejscu pracy o ład i porządek. By utrzymanie czystości było możliwe, należy pozbyć się z miejsca pracy wszystkich tych elementów, które są tak naprawdę niepotrzebne, a tylko dekoncentrują pracowników.

ergonomia w biurze Kolejną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę w Feng Shui Office to ustawienie biurek i foteli. Przede wszystkim, nie powinniśmy siedzieć plecami do drzwi i tyłem do okna. To z pozoru nieistotny aspekt, jednakże według Feng Shui takie ustawienie sprzyja odbieraniu energii - oczywiście tej pozytywnej. Trzecią istotną kwestią jest kształt pomieszczenia biura. Według chińskiej filozofii, powinny mieć kwadratowy lub prostokątny kształt. W innym wypadku przepływ energii jest znacznie utrudniony.